Uciekający czas

Bywa tak, że czas się dłuży, a wskazówki zegara stoją niemal w miejscu. Bywa też tak, że całe godziny znikają, nim człowiek zdąży się obejrzeć. Czas nigdy nie mija równomiernie, a jego pojęcie jest względne. Dużo zależy od organizacji i planu. Kontrola nad każdym szczegółem pozwala poczuć się bezpiecznie. Gorzej jest, gdy wszystko się sypie i trzeba improwizować. “Trzy godziny” (https://www.taniaksiazka.pl/trzy-godziny-anders-roslund-p-1341448.html) jest kontynuacją cyklu o Piecie Hoffmanie – kryminaliście, który pragnie wykonać ostatnią misję i prowadzić bezpieczne życie z rodziną. Jak się okazuje, porzucenie przestępczego świata nie należy do łatwych zadań, a grzechy przeszłości nie pozwolą o sobie łatwo zapomnieć.

Tajemnicza misja i zagrożona rodzina

Dobrze ułożony i staranny plan, pozwala na wygospodarowanie dodatkowego czasu. Dzięki niemu, można spokojnie czekać na rozwój wydarzeń i zawsze znajdzie się chwila, która pozwoli na zweryfikowanie dalszych kroków. Trzy minut wystarczą w takiej sytuacji, na dostosowanie się do rozwoju wydarzeń. Wszystko się zmienia, kiedy traci się kontrolę nad życiem, a los zaczyna podążać niezbadanymi ścieżkami. Wtedy pozostaje jedynie zamknąć oczy i wierzyć, że wszystko się ułoży.

Piet Hoffman pragnie porzucić życie kryminalisty i wrócić do rodziny, z którą będzie mógł prowadzić spokojne, szczęśliwe życie. Aby to osiągnąć, musi jedynie wykonać ostatnią misję. Wybiera się na drugi koniec świata, poprzez targane sztormem morze, aż po bezkresne piaski pustyni. Poznaje miejsca, gdzie ludzkie życie pozbawione jest wartości, a obcy nigdy nie są bezpieczni. Kiedy Hoffman jest niemal u celu podróży, Ewert Grens dostaje wezwanie do sztokholmskiej kostnicy. Wśród nieboszczyków przybyło jedno ciało. Nie wiadomo do kogo należy, kto je przywiózł ani w jaki sposób niepostrzeżenie dostał się do środka. Kto mógł zadać sobie tyle trudu i co zamierzał osiągnąć?

Tymczasem Zofia wraz z synami, walczą o przeżycie. Wyczekiwali powrotu ojca, który obiecał im spokój i normalne życie. Zamiast tego przybył tajemniczy mężczyzna, który rozpoczął śmiertelną grę. Piet Hoffman musi się pospieszyć, nim cały jego  świat legnie w gruzach. Czy zdoła ocalić rodzinę? Pozostały mu trzy godziny…

Duet pisarski

Anders Roslund i Borge Hellstrom wspólnie piszą książki kryminalne. Słyną z niespodziewanych zwrotów akcji, nieliniowej fabuły i pomysłowych zagadek. Ich debiutancka powieść, “Bestia”, otrzymała nagrodę “Złoty Klucz”. Zgrany duet literacki, zabiera czytelników na wyprawy po całej Ziemi i wprowadza ich do świata przestępstwa. Pisarze stworzyli takie serie jak:

  • “Piet Hoffman” (“Trzy sekundy”, “Trzy minuty”, “Trzy godziny“)
  • “Ewert Grens & Sven Sundkvist” (“Bestia”, “Dziewczyna, która chciała się zemścić”, “Odkupienie”, “Dziewczyna w tunelu”, “Dwaj żołnierze”)
  • “Rodzinny interes” (“Rodzinny interes”, “Ostatni skok”).
Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com